Wszystko albo nic

Deception and Desire
83-86611-35-9
powieść, świat mody
mięta

Kiedy Ros Newman - piękna i ambitna asystentka projektantki mody, Dinah Marshall - nagle znika, nikogo to zbytnio nie niepokoi; nikogo poza jej narzeczonym i siostrą, którzy postanawiają ją odnaleźć. W tym celu muszą się przedrzeć przez niespodziewanie grube pokłady kłamstw, intryg, nie tyle związane z samą Ros, co z tajemniczą historią sławnej Dinah. "Wszystko albo nic" jest dziewiątą...

"Wszystko albo nic" jest dziewiątą powieścią Janet Tanner, znanej angielskiej autorki powieści dla kobiet. Intrygująca akcja połączona z wnikliwą i trafną obserwacją psychologiczną i obyczajową i zaprawiona smakiem wielkiego świata mody - bo w tych właśnie kręgach rozgrywa się akcja większości powieści tej autorki - zapewnia doskonałą lekturę.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1995 (z okładki)

źródło okładki: zdjęcie autorskie - ceylonka

Magdalena | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

W moim odczuciu zaginięcie Ros było tylko pretekstem do opowiedzenia historii jej pracodawczyni, Dinah (został temu poświęcony cały rozdział 11, który ciągnął się przez ponad 100 stron i gdy doszłam do końca, chwilowo byłam skonsternowana, bo zapomniałam, o czym właściwie jest to całe "Wszystko albo nic") i jej syna, Steve'a (rozdział bodajże 17). Paradoksalnie, bardziej zaciekawiły mnie właśnie te wspomnienia niż kryminalny wątek książki.

ceylonka | 2011-09-30
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka kończy się happy endem...

Muszę przyznać, że koncepcja książki jest dosyć ciekawa, jednak kiedy zagadka się "rozwiązuje"...traci urok. Nagle wszystko wiemy, wszystko rozumiemy, wszystko nam tłumaczą...To tak jakby fabuła dążyła do punktu kulminacyjnego, nagle stanęła, a później już tylko prosta linia - jak dla mnie linia śmierci.

Sądziłam, że przeczytam ją szybko, a mam wrażenie, że męczyłam całą wieczność.

Subiektywnie: moją osobę książka nie zachwyciła - czytałam o wiele lepsze.

nietoperzyca | 2016-09-14
Przeczytana: 04 września 2008