Rogaliński Park Krajobrazowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WBPiCAK
83-87816-69-8
Rogalin, Wielkopolska
kamk

Publikacja z serii "Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza" prezentująca walory przyrodnicze i kulturowe Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. W części ogólnej przewodnika omówiono położenie parku, opisano jego krajobraz i budowę geologiczną. Kolejne rozdziały poświęcono wodom, faunie i florze oraz formom ochrony przyrody - zostały one bogato zilustrowane rycinami przedstawiającymi występujące tu gatunki roślin i zwierząt. Przywołano też dzieje Galerii Rogalińskiej Edwarda Aleksandra hrabiego Raczyńskiego, zamieszczono opisy ważniejszych miejscowości oraz szlaków turystycznych. W książce znalazły się także biogramy ludzi związanych z terenami parku, mapki i kolorowe fotografie

jagoda | 2013-05-06
renata | 2011-07-21