Dziewczyna Ameryki

Autor:
Cykl: Dziewczyna Ameryki (tom 1)
tłumaczenie
Edyta Jaczewska
All-American Girl
wydawnictwo
Amber
typ
papier
6,1 (2706 ocen i 134 opinie)

Opis książki

Książka opowiada o dziewczynie która jest buntowniczą artystką, skrywa namiętną miłość do chłopaka swojej starszej siostry Lucy - Jacka. Gdy wszystko zaczyna się walić (rodzice każą jej chodzić na lekcje do okropnej Susan Boone), Samantha czuje że nie zniesie Susan i jej gadającego kruka Joe'go, zrywa się z lekcji i... ratuje życie Prezydenta Stanów Zjednoczonych (jak i łamie sobie nadgarstek). Gdy Prezydent zaprasza Sam na uroczysty obiad w Białym Domu, Sam odkrywa lekkie frisson (jak to określiła jej siostra Rebecca) do Davida - Pierwszego Syna - a wyrycie na "pamiątkowym parapecie" jej imienia wcale nie łagodzi sprawy... Ale potem, gdy Sam myśli, że nie może być gorzej (Kris Parks zaczyna się do niej podlizywać, a cała szkoła jest myśli, że David i Sam chodzą ze sobą ), przyjaciółka Sam błaga ją, aby ta przyszła na imprezę Kris i to z Davidem. Na zabawie David i Jack kłócą się..

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
EpidermaS | 2013-04-20

Przeczytane gdzieś tam, kiedyś tam – w przerwie między poważniejszymi pozycjami książkowymi. Za wiele z tej książki nie pamiętam. Chyba tylko tyle, że była nieco lepsza od „Pamiętnika Księżniczki”, co nie jest tak naprawdę żadnym komplementem. Wiele z „Dziewczyny Ameryki” wynieść nie można, ale przynajmniej główna bohaterka nie zachowuje się tak infantylnie jak wspomniana wcześniej księżniczka. No i chociaż ma jakąś pasję. Co do samej książki - szybko się to-to czyta, więc może stanowić wakacyjną lekturę do poczytania na plaży. Najlepiej pożyczoną od kogoś bądź z biblioteki, bo inwestować w tę pozycję raczej nie warto. Tak, drogie nastolatki – jeśli to ma być jedyna przeczytana przez Was książka, to lepiej weźcie się za coś bardziej ambitnego. ;)

Przy okazji – przeraża mnie, jak wiele książek Meg Cabot niegdyś przeczytałam, biorąc pod uwagę moją niechęć do tejże autorki. Zaistniałą sytuacją tłumaczę sobie jednak tym, że traktuję/traktowałam jej twory jako „przerywniki” pomiędzy...

UczulonaNaCzekoladę | 2011-12-03
Przeczytana: 27 listopada 2011

"Jak uratować prezydenta - część pierwsza"

Czy jest na tym świecie nastolatka, która nie słyszałaby o Meg Cabot? Chyba nie. Tej pisarki nie muszę przedstawiać. Autorka wielu znanych i lubianych na całym świecie serii młodzieżowych takich jak "Pamiętnik Księżniczki", "1-800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń", czy też "Pośredniczka". Obecnie pracuje nad kontynuacją "Porzuconych" - jej nowej powieści dla nastolatek łączącej wątek miłosny z mitologią grecką.

Meg Cabot nie jest moją ulubioną pisarką, jednak książka "Dziewczyna Ameryki" w jakiś sposób mnie skusiła. Zrobiła to chyba przede wszystkim przez niewielką ilość stron, gdyż książkę przeczytałam w zaledwie kilka godzin. Myślę, że było to jedno z najlepiej zmarnowanych popołudni mojego życia.

Samantha Madison to jedna z tych "środkowych" dzieci. To na nią rodzice i nauczyciele zwracają najmniejszą uwagę, jej poświęcają najmniej czasu i na nią najmniej wydają. Bo po co kupować nowe ubrania, skoro może nosić te po siostrze? Ale jak taka...

Katrin | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Skończyłam ją dziś rano, a wypożyczyłam wczoraj. Wciągnęła mnie bardzo. Sam jest dowodem na to, że nawet najzwyklejszego człowieka może spotkac coś co wywróci jego świat do góry nogami. Dowodzi, że naprawdę istnieje frisson. Ukazuje jak łatwo można pomylić miłość z fascynacją oraz nienawidzić siostry, która za złe potraktowanie cie zerwie z chłopakiem, którego kocha.
Książka bardzo mi się podobała. Z całą pewnością znajdzie się na mojej liście ulubionych.
Polecam :)

Maggie_Rose | 2011-09-11
Przeczytana: 11 września 2011

"Dziewczyna Ameryki" to książka typowo dla nastolatek. Lekka i przyjemna. Szczerze powiedziawszy po kilku stronach chciałam ją przerwać i skończyć. Może się za nią jeszcze kiedyś, ale nie. Zawzięłam się i przyznam się, że dobrze zrobiłam bo książka mi się podobała. Polecam tym, którzy chcą ją przeczytać, ale nie są do końca przekonani. A teraz zabieram się za czytanie drugiej części.

Chiara | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Książka typowo dla nastolatek;) Lekka pozycja z ciekawą historią Sam:) Polecam jako niewymagającą rozrywkę:)

Cyśka179 | 2011-12-14
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Świetne ;)

Blanka92 | 2014-08-29
Przeczytana: 2007 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy byłam nastolatką była to jedna z moich ulubionych książek. Być może dlatego, że sama nosiłam glany i słuchałam alternatywnej muzyki, a może dlatego, że wtedy też zakochałam się po uszy?

W każdym razie książka warta jest przeczytania. Historia jakich wiele w amerykańskiej kulturze: zwykła dziewczyna + przystojny, inteligentny chłopak z ,,wyższej ligi"= Wielka Nieskończona Miłość. Oczywiście od przypadkowego spotkania na ulicy do planowania wspólnej przyszłości mija trochę czasu, a losy bohaterów usiane są przeróżnymi perypetiami. Śledzenie tej opowieści jest prawdziwą przyjemnością. Polecam!

Kasia | 2014-04-22
Przeczytana: 2014 rok

Świetna książka opisująca losy piętnastoletniej Sam, która jest zwyczajną, dla otoczenia może nawet trochę nudną nastolatką. Ma rude włosy, przefarbowała wszystkie swoje ubrania na czarno na znak " żałoby po swoim pokoleniu ". Słucha ska, a jej idolką jest Gwen Stefani. Każdy rozdział kończy lista 10 rzeczy, które bohaterka lubi, które jej dotyczą i tak dalej co w zabawny sposób przybliża nas do bohaterki. Książkę czyta się szybko, jeden wieczór i przeczytane. Oryginalny pomysł, ciekawa fabuła i świat widziany oczami zbuntowanej nastolatki, która w ciągu kilku godzin staje się bohaterką narodową. Autorka zwraca także uwagę jak sława wpływa na relacje międzyludzkie; Sam, który jeszcze niedawno była unikana, wyśmiewana przez rówieśników teraz awansowała na miano "przyjaciółki". Nie ulega presji i wciąż potrafi mieć własne zdanie, wiedząc kto tak naprawdę jest jej przyjacielem. Ciekawą postacią jest również David, który podobnie jak Sam posiada artystyczną duszę. Główna bohaterka...

Katherine | 2014-06-15

Jest to lektura, która spodoba się każdej nastolatce. Łatwa lekka i przyjemna. Jednakże nie wiem czy tak szybko do niej wróce...

Caroline | 2011-08-06
Przeczytana: 2010 rok

Cholernie ciekawe i napisane lekkim pismem, co uwielbiam w Meg. Ławo i przyjemnie się czyta. Gorąco polecam ; ))

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Brent Weeks
    38. rocznica
    urodzin
    Maski się zmieniają, ale twarze pod maskami pozostają te same.
  • Bret Easton Ellis
    51. rocznica
    urodzin
    Czuję się jak kupa gówna, ale wyglądam wspaniale.
  • Kōbō Abe
    91. rocznica
    urodzin
    Przegrana zaczyna się w momencie, gdy pomyślałeś, że przegrywasz.
  • Robert Harris
    58. rocznica
    urodzin
    Wszystkie dobre książki są różne, natomiast wszystkie złe są dokładnie takie same.
  • Ai Yazawa

85. rocznica
  • Adolf Dygasiński
    176. rocznica
    urodzin
    Tego zimnego okrucieństwa nie dała przyroda żadnemu stworzeniu. Każde zwierzę popełniając morderstwo popada w szał wściekłości. Wyrafinowanym zimnym mordercą potrafi być tylko człowiek.
  • Elizabeth Moon
    37. rocznica
  • Arkady Fiedler
    30. rocznica
    śmierci
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Agnieszka Osiecka
    18. rocznica
    śmierci
    Często kocha się "z przerwami". To znaczy czasem jest tak, że aż brzuch boli i oczy pieką, a czasem jest tak, "że można wytrzymać" i w ogóle myśli się mocno o czym innym.
  • Arystoteles
    2336. rocznica
    śmierci
    Miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.
  • Georges Perec
    33. rocznica
    śmierci
    Wraz z upływem godzin, dni, tygodni, pór roku wyzbywasz się wszystkiego, od wszystkiego się odrywasz. Czasami, nawet w niejakim upojeniu, uprzytamniasz sobie, że jesteś wolny, że nic Ci nie ciąży, nic ci się nie podoba ani nic cię nie drażni. W tym życiu, które się nie zużywa i pozbawione jest innyc... pokaż więcej
  • Wojciech Witkowski
    2. rocznica
  • Paul Féval
    128. rocznica
    śmierci
    Ludzie zbyt domyślni giną przedwczesną śmiercią.
  • Tadeusz Kwiatkowski
    8. rocznica