1000 powodów, żeby się (nie) zakochać

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
1000 gründe, sich zu verlieben
Anna Maria Adamczyk
MadziaT

Mieć 13 lat i jeszcze nigdy nie czuć tego przyjemnego dreszczyku w środku? Sanny postanawia, że musi to zmienić, bo jest 1000 powodów, żeby się zakochać. Razem ze swoją przyjaciółką Liz wynajduje Roba, obiekt miłosnego treningu. Jak można ćwiczyć zakochiwanie? Brat Sanny, Konny, tylko się z tego śmieje. Wszystkie dziewczyny w klasie leżą u jego stóp. Tylko odjazdowa Kim nie daje się nabrać na...

Jak można ćwiczyć zakochiwanie? Brat Sanny, Konny, tylko się z tego śmieje. Wszystkie dziewczyny w klasie leżą u jego stóp. Tylko odjazdowa Kim nie daje się nabrać na jego teksty, ale to tylko kwestia czasu...

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006

Reading_is_sexyy | 2012-07-21

Książka rozbrajająca. Konny i Sanny są tak zabawni, że w niejednej sytuacji nie idzie wręcz opanować śmiechu. Książka lekka, przyjemna, w sam raz jako dodatek między grubymi tomiskami. Jednakże moim zdaniem i tak nie ma lepszej części od "1000 powodów, żeby (nie) cierpieć z miłości"

Justilla | 2011-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2011, Zagraniczna
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Dotąd w serii wydano sześć tomów, ja mam cztery. W każdym są ci sami bohaterowie: bliźnięta Sanny i Konny Kornblum, ich zwariowana rodzina, pomocna przyjaciółka Sanny, Liz oraz kumple Konny'ego, Kai i Felix. Każda książka dotyczy ich spraw miłosnych, zwykle na zasadzie przeciwieństw: jeśli Sanny chciałaby w końcu się zakochać, Konny z kolei ma dość wszystkich dziewczyn. Rozdziały są pisane naprzemiennie, zawsze jednak książkę zaczyna Sanny (kobiety mają pierwszeństwo? :)). Są swoimi zupełnymi przeciwieństwami. Oboje jednak mają talent do pakowania się w kłopoty, choć wrodzoną pomysłowością bije ich młodszy brat... Konny, któremu niefortunnie podsunięto psa i pomysł bycia piratem. Ojciec zamienia się z mamą na obowiązki i w domu zaczyna panować totalny chaos, w wyniku czego zatrudniona została pomoc domowa, Ludmilla. Całość daje mieszanką wybuchową.

Seria oczywiście skierowana do tych trochę młodszych, jednak i ja się nieźle bawiłam czytając je. Autorka postawiła tu na humor i...

gakuko | 2012-03-19
Przeczytana: 19 marca 2012

Na prawdę nie wiem co mnie podkusiło do wypożyczenia tej książki. Co w niej jest takiego strasznego?
- Główni bohaterowie. Są na prawdę kiepsko wykreowani i żadnego z nich nie darze sympatią. Główna bohaterka denerwowała mnie od samego początku, dosłownie od jej pierwszej wypowiedzi. Jej brat, który w zamyśle miał być chyba postacią komediową, jest żałosnym podrywaczem, który używa najgorszych tekstów jakie można powiedzieć dziewczynie. Czytanie o jego "miłosnych podbojach" zamiast uśmiechu wywoływało u mnie zażenowanie. O rodzicach tej dwójki mogę powiedzieć tyle, że są samolubnymi i najbardziej nieprzystosowanymi do życia dorosłymi o jakich miałam okazje czytać.
Bohaterowie drugoplanowi są nijacy.
- Pisanie w pierwszej osobie i jeszcze co rozdział zmiana osoby, z perspektywy której czytamy wydarzenia.
- Podejście do tematu młodzieńczej miłości. Autorka, w moim odczuciu, przedstawiła to wszystko z punktu widzenia dorosłego, który każdą nastoletnią miłość uważa za szczeniacką i...

Książkoholiczka | 2012-01-20

Uwielbiam książki Hortense Ullrich. Zawsze umiały mnie rozśmieszyć w trudnych chwilach. Śmiałam się z nich niemiłosiernie. Są krótkie, więc czyta się je w jeden wieczór, a dają radość na kilka dni :)

Julia | 2011-12-25

Sięgnęłam po tą książkę z półki koleżanki. Wesoła. Pozytywna. Można się pośmiać. Jednak bez rewelacji.

Przeczytana: lipiec 2010

Fajna, ale bez rewelacji :)

karolajn1108 | 2013-12-05

To zadziwiające jak człowiek się zmienia. Czytałam tą książkę w podstawówce i wydawała mi się wtedy taka fajna, zabawna, a teraz... No cóż, banalna, nierealna historyjka, bardzo komercyjna i robiona pod,, dzisiejszą wyluzowaną dorastającą młodzież''.

Camillie | 2011-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Nawet całkiem fajne, ale dość przeciętne. Początek był fajny, ale na końcówce widać było że pani Ullrich chciała się zmieścić w określonej liczbie stron.

Julie_13 | 2013-04-21

Nic specjalnego, nic ciekawego...
Fabuła była nudna (według mnie) i bardzo się ciągnęła. Nie zachęciło mnie to do czytania innych książek tej serii i tej autorki.

Lidia | 2013-05-27

Bardzo ciekawa książka. Jest moją ulubioną.