Przewodnik po czasach w języku angielskim

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-816-7
czasy angielskie
kamk

"Przewodnik po czasach w języku angielskim" to znakomita pomoc dla wszystkich, którzy uczą się tego języka lub go używają. Umiejętność rozróżniania i odpowiedniego stosowania czasów to podstawa gramatyki angielskiej, dlatego też książka ta jest odpowiednia zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę języka, jak i dla uczniów zaawansowanych. Wiadomości teoretyczne, podane w jasny sposób, poparto licznymi przykładami, co pozwala na szybkie przyswojenie omawianego materiału. Ponadto towarzyszą im liczne ćwiczenia, umożliwiające opanowanie w praktyce przedstawionego materiału.

chrispu | 2015-01-05
Na półkach: Różne, Przeczytane, Posiadam

W mojej ocenie jest tu wszystko co powinieneś wiedzieć o czasach w języku angielskim. W czterech rozdziałach tej w sumie niegrubej książeczki mamy m.in. bardzo dokładne omówienie każdego z używanych w języku angielskim czasów, omówienie czasowników specjalnych, omówienie strony biernej, zdań warunkowych, mowy zależnej i następstwa czasów a na końcu tabelę z czasownikami nieregularnymi i klucz do ćwiczeń.
Co mi się tu podobało - w przykładach praktycznie każde zdanie jest przetłumaczone (może to w którymś momencie nudzić jak się książkę od początku ale nikt nie każe tak do niej podchodzić). Mam problem z jakimś czasem - otwieram rozdział mu poświęcony i jest wszystko "kawa na ławę", autorka nie zmusza mnie do cofania się wstecz.
Oceniam tę pozycję jako fajne repetytorium z języka angielskiego (szczególnie, że są tu ćwiczenia wraz z odpowiedziami).

martynal11 | 2015-03-10
Na półkach: 2015, Przeczytane, Polskie