Mosty zamiast murów. Podręcznik komunikacji interpersonalnej

Tłumaczenie: Jacek Suchecki et al
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Bridges not walls
978-83-01-14513-2
welka

Kompendium wiedzy o komunikowaniu się między ludźmi, pisane z perspektywy psychologicznej, a także socjokulturowej i filozoficznej. Zawiera bogaty i trafny wybór tekstów naukowych i popularnonaukowych z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Rozwijanie umiejętności posługiwania się słowem, docieranie do tajemnicy twórczej mocy języka, różne style ekspresji u kobiet i mężczyzn, interpretacja zachowań niewerbalnych, mowa ciała, międzynarodowy słownik gestów, rola dotyku, rozwijanie umiejętności słuchania, odkrywanie własnych barier komunikacyjnych, samospełniające się proroctwa interpersonalne, specyfika komunikacji w przyjaźni, rodzinie, z bliskim partnerem, komunikacja międzykulturowa – to tylko niektóre zagadnienia omówione w tej książce. Chociaż jest to książka pisana z myślą o studentach nauk społecznych, to może – poprzez atrakcyjność tematów i przystępny język Đ wzbogacić wiedzę każdego zainteresowanego własnym rozwojem i polepszeniem swoich kontaktów z ludźmi.

Beata Pająk | 2015-05-28

zapraszam do mojego bloga http://beata1987.blogspot.com/2015/05/recenzja-mosty-zamiast-murow-podrecznik.html

iselin | 2016-10-31
Na półkach: Przeczytane, Moja Ci ona!

Książka zawiera bardzo szerokie spectrum poruszanych tematów. Oscyluje pomiędzy antropologią, filozofią, biologią, psychologią i wieloma innymi dziedzinami nauki. Obawiałam się, że znajdę w książce porady coachingowe typu "otwórz się na ludzi, każdy dzień jest tym jedynym", a książka zamiast tego dała mi wiele do myślenia.

Florianf | 2016-08-16

Jest taki rodzaj "psychologii gadanej", jakieś ogólne stwierdzenia nie poparte badaniami, jakieś wynurzenia albo postulaty trącące moralizowaniem. Nie lubię takiej psychologii. Ta książka to zbiór artykułów, które niestety w większości grzeszą "gadaniem ex cathedra".

Rad | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016