Rzecz o języku: Szkice o współczesnej polszczyźnie

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Chris_Carrion

Książka profesora Jana Miodka jest swojego rodzaju zbiorem zasad i wyjaśnień, dotyczących reguł wymowy i pisowni polszczyzny. Przedmiotem badań autora jest słowo, jego sens, sposób i cel wypowiadania poszczególnych wyrazów. Książka jest podzielona na krótkie zatytułowane rozdziały, w których autor opisuje i tłumaczy pochodzenie poszczególnych słów. Także książka posiada spisu treści i indeksów...

Książka jest podzielona na krótkie zatytułowane rozdziały, w których autor opisuje i tłumaczy pochodzenie poszczególnych słów. Także książka posiada spisu treści i indeksów omawianych form, co bardzo pomaga w odnalezieniu tego, co jest najbardziej interesujące .

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2053
Olga | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 17 lutego 2017

Doceniam, że dodali wkładkę z poprawkami, ale i tak błędów było więcej. ;)

Zaczytana_Aga | 2016-06-05
Przeczytana: 08 marca 2013