Tajemniczy świat zwierząt Gady i płazy

Wydawnictwo: Stock

Najpiękniejsze i najbardziej interesujące gady i płazy zostaną zaprezentowane w ponad 100 znakomicie oddających środowisko naturalne terrariach. To jedyna okazja obejrzenia ponad 300 niepowtarzalnych, żywych zwierząt które pochodzą z najodleglejszych zakątków naszego globu. Zwinne Legwany, dumne Warany wspierające się na niskopiennej roślinności tropikalnej dżungl, kolorowe żaby i jadowite ropuchy rechoczące w dusznych oparach puszczy podzwrotnikowej, niesamowite pająki przemykające się po parzących piaskach pustyni i ogromne węże, jak pyton czy anakonda, groźnie znieruchomiałe w oczekiwaniu na swoją zdobycz. Otwiera się tajemniczy świat gadów i płazów. Zapierającą dech w piersiach grą barw oraz oryginalnym pięknem, oczarowują te stworzenia wszystkich odwiedzających nasz pokaz. World of Reptiles pozostałby jednak tylko największą w Europie i wspaniale zaprojektowaną wystawą egzotycznych stworzeń, gdyby nie obecność jej twórcy Petera Rieth z Niemiec, bardziej znanego jako Reptile Hunter (łowca Gadów). Swoimi (tłumaczonymi na żywo) gawędami i pokazami, przybliża nam sekrety życia gadów i płazów. Nawet ponad 4 metrowej długości Boa Dusiciel, czy żarłoczny Aligator z Mississippi stają się w jego rękach tak łagodne, że nawet dzieci mogą je pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcia, wyglądające jak pamiątka z wyprawy w najbardziej niedostępne miejsca Ziemi. W swoich pełnych napięcia, a jednocześnie niezmiernie pouczających opowieściach, przedstawia te często przerażające stworzenia w zupełnie innym świetle, pozbawiając nas lęku przed jedynymi w swoim rodzaju zwierzętami naszej planety. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,