Zabawy na stoku czyli jak uczyć dzieci jeździć na nartach.

Wydawnictwo: Harmonia

Książka skierowana jest do wszystkich, którzy uczą dzieci jazdy na nartach. Autorzy (instruktorzy narciarstwa), wykorzystując własne doświadczenie, proponują metodę uczenia się nauczania przez zabawę. Dlatego też główna część książki to opis zabaw (często z rysunkami), które można wykorzystać w prowadzeniu zajęć w terenie płaskim i na stoku. Dodatkowo we wstępie autorzy udzielili kilku rad dotyczących między innymi specyfiki nauczania dzieci, sprzętu narciarskiego, lekcji narciarskiej.Dzięki lekturze książki każdy zainteresowany może wzbogacić swój warsztat instruktorski (nauczycielski) w taki sposób, aby jego lekcje narciarstwa nie tylko dostarczały dzieciom (i dorosłym) więcej radości, ale również były bardziej efektywne dydaktycznie.dr hab. Tomasz FrołowiczW książce zawarto treści ważne dla instruktorów i nauczycieli narciarstwa zjazdowego, głównie tych początkujących. Pod względem merytorycznym stanowi ona doskonałe kompendium wiedzy zawarte w niewielkim i podręcznym opracowaniu, praca jest dobrym połączeniem teorii z praktyką.dr Florian Parnicki Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,