Pasje błędomierskie

Wydawnictwo: Czytelnik
Mateusz R

Leopold Kanicki jest młodym, zdolnym pisarzem, zaś hrabia Tadeusz Zamoyłło to pisarz około 70-letni, jeden z najznamienitszych w kraju. Wszyscy go znają, lecz nikt już chyba nie czyta. W Błędomierzu od niepamiętnych czasów, co roku odbywa się przedstawienie "Męki Pańskiej". Kanicki pragnie, aby przyciągnęło ono tłumy pielgrzymek, wzorem niemieckiego Oberammergau. "... zbudowanie hotelu,...

"... zbudowanie hotelu, połączenia z Warszawą znakomite, no, zbadanie tekstu, zaproszenie jakiegoś wielkiego reżysera, ktoś z młodszych napisze muzykę, to teraz modne. Jednym słowem wielki interes, Salzburg czy coś podobnego w sercu Polski."

Jak zareagują na to mieszkańcy okolic? Czy przedstawienie dojdzie do skutku?

Książka opowiada o marności życia, poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie