Sprawiedliwość a efektywność

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
The Theory of Dynamic Efficiency
978-83-89812-70-3
Hayek, Mises, szkoła austriacka

Najnowszy bestseller jednego z najwybitniejszych współczesnych przedstawicieli Szkoły Austriackiej, członka Instytutu Misesa z Alabamy (USA) oraz profesora Uniwersytetu w Madrycie, Jesusa Huerta de Soto, autora monumentalnego dzieła „Pieniądz, kredyt bankowy, cykle koniunkturalne”. De Soto stawia tezę, że wszystko co w gospodarce sprawiedliwe jest efektywne. Jest to odpowiedź na narastający interwencjonizm i krytykę wolnego rynku, jako instytucji, która opiera się rzekomo na ludzkiej chciwości, zachłanności, zapominając o interesie społecznym i innych mitach popularyzowanych od wieków przez zwolenników tzw. sprawiedliwości społecznej i socjalizmu. Zasługą de Soto jest zwrócenie uwagi na fakt, że świat, w którym żyjemy nie jest nam dany raz i na zawsze, w sposób statyczny, jak uważają zwolennicy socjalizmu czy interwencjonizmu, lecz jest strukturą dynamiczną, zmieniającą się w rytm działań człowieka – przedsiębiorcy. Bardzo ważna książka! Rozprawia się z mitami ekonomii neoklasycznej. Niektórzy porównują ją do drugiego tomu Ludzkiego działania Ludwiga von Misesa.

źródło opisu: http://www.fijor.com/

Abednego | 2016-11-24