Referendarze sądowi Asystenci sędziów Urzędnicy sądowi komentarz

Wydawnictwo: C.H. Beck
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Komentarz zawiera omówienie praw i obowiązków referendarzy sądowych, asystentów sędziów oraz kadry urzędniczej sekretariatów, w oparciu o wybrane artykuły aktów prawnych odnoszących się do tej grupy zawodowej (Prawo o ustroju sądów powszechnych, Prawo o ustroju sądów administracyjnych i in.). Autor podejmuje te zagadnienia zarówno w odniesieniu do sadownictwa powszechnego, jak i administracyjnego,

prawnik | 2013-07-13
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Jako prawnik muszę szczerze przyznać, że jest mi wstyd, że koledzy po fachu i to z tytułami wydają takie buble. Pomijam już bardzo częste błędy rzeczowe - nie wiem czy autor nie rozumie terminów prawniczych, których używa czy wynika to z jego braku szacunku dla czytelnika i braku korekty. Całości dopełniają koszmarne błędy ortograficzne, zdarzają się rzadko, ale przecie i to jest niedopuszczalne. Książkę polecić mogę więc tylko znudzonym prawnikom, żeby mieli się z czego pośmiać przy obiedzie, o ile nie spowoduje niestrawności.

Na półkach