Legendy starego Wrocławia

Wydawnictwo: Via Nova
Legendy starego Wrocławia
Wrocław, Legendy
Kasia_

Można w nie wierzyć lub nie. Akceptować lub ignorować. Legendy. Podobno zawsze tkwi w nich ziarnko prawdy, a na pewno tłumaczą to, o czym suche historyczne fakty tylko wzmiankują lub wręcz przemilczają. Każdy region i miasto ma swoje opowieści. O strachach, wiedźmach, czarnoksiężnikach, dobrych i złych ludziach. Legendy ma też Wrocław. Ileż razy mogliśmy je usłyszeć od przewodników, przeczytać w książkach i artykułach. Nigdy jednak dość ich przypominania.

Wojciech Chądzyński, autor książek opowiadających o historii i ciekawostkach Wrocławia oraz Śląska, podjął się tym razem przybliżenia tej legendarnej części naszego dziedzictwa. Zebrał i opowiedział te najbardziej znane legendy dawnego Wrocławia, a i dodał do nich nowe, interpretujące historię i zabytki miasta. W ten sposób poznajemy dzieje grodu nad Odrą od czasów najdawniejszych.

Barwne opowieści uzupełniają ilustracje Haliny Sidorskiej, dzięki którym książkę można nie tylko czytać, ale i oglądać. Tak więc może ona stanowić swoisty przewodnik po naszym mieście, szczególnie dla młodych Czytelników. Uzupełnieniem tej wędrówki są legendy opublikowane w książce Wojciecha Chądzyńskiego pt. Tajemnice wrocławskiej katedry i Ostrowa Tumskiego.

Zachęcam do zwiedzania Wrocławia, poznawania jego legend i opowieści, które ubarwiają nasze miasto i czynią je bardziej magicznym.

Arkadiusz Dobrzyniecki – historyk sztuki

źródło opisu: Wydawnictwo VIA NOVA, 2015

źródło okładki: Wydawnictwo VIA NOVA, 2015

Kasia_ | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Wiesz jak smakuje niebiański napój - Biały Baran?
Miałeś/aś kiedyś wrażenie, że ktoś ciągle Cię obserwuje?
A może jesteś ekspertem od latających klusek?

Jeśli NIE to zdecydowanie zapraszamy na przygodę życia do Wrocławia!
Wojciech Chądzyński – autor wielu książek o Wrocławiu przekazuje w ręce czytelników kolejne swoje dzieło, które sprawi, że zapragniecie chociaż raz poczuć klimat tego miasta.

„Legendy starego Wrocławia” to książka przeznaczona nie tylko dla młodych czytelników i odkrywców, ale także dla każdego dorosłego, który pragnie przypomnieć sobie nutkę dzieciństwa albo dowiedzieć się czegoś więcej o stolicy Dolnego Śląska. Wydana w pięknym stylu. Na śliskim papierze, o obłędnym zapachu druku wraz ze wspaniałymi ilustracjami Haliny Sidorskiej. Książka będzie stanowić piękny element na Twojej półce z książkami.

Autor bardzo prostym, a jednocześnie plastycznym językiem opisuje wszystkie znane legendy związane z Wrocławiem. Jako wrocławianka od urodzenia i fanatyczka...