Kultura edukacji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Culture of education
978-83-242-1267-5
pedagogika kultury,
popularnonaukowa
hunter

Książka przedstawia autorską koncepcję psychologii kulturowej jako nowej gałęzi wiedzy psychologicznej oraz poglądy na rolę, jaką odegrać ona może w wypracowaniu modelu edukacji pojętej najszerzej jako uczestnictwo w kulturze, we wszelkich jej aspektach...

źródło opisu: biblionetka.pl

comafan | 2016-07-24

Kapitalna książka!!!Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie rzeczy: zastosowanie zasad antropologii interpretatywnej do badań nad kulturą eeukacji i ludzką psyche oraz jedyne dostępne po polsku drobne ale treściwe streszczenie teorii Meyersona ważnej z punktu widzenia szkoły historycznej Annales.

Ewa | 2014-07-23
Marzanna | 2012-03-05