Początki teorii bibliologii. Dictionneire raisonne de bibliologie (1802-1804) Gabriela Etienne'a Peignota. Analiza i recepcja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Acta Universitatis Wratislaviensis, Bibliotekoznawstwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Kate

1. Wstęp Gabriel Etienne Peignot i świat książek; 2. Działalność naukowa G.E. Peignota; 3. Dictionnaire raisoné de bibliologie - ogólna charakterystyka modelu edytorsko-typograficznego; 4. Koncepcja bibliologii G.E. Peignota i jej ewolucja; 5. Tematyka bibliologiczna na kartach "Dictionnaire raisonné de bibliologie" 6. Ocena i recepcja teorii bibliologii G.E. Peignota w XIX i XX wieku w nauce...

1. Wstęp Gabriel Etienne Peignot i świat książek;
2. Działalność naukowa G.E. Peignota;
4. Koncepcja bibliologii G.E. Peignota i jej ewolucja;
5. Tematyka bibliologiczna na kartach "Dictionnaire raisonné de bibliologie"
6. Ocena i recepcja teorii bibliologii G.E. Peignota w XIX i XX wieku w nauce europejskiej i polskiej;
Zakończenie

źródło opisu: http://www.ibi.uni.wroc.pl/index.php/badania-nauko...(?)