Mitologia Krakowa

Wydawnictwo: Salwator
mity, legendy, Kraków, Małopolska
historia
nesska

Mity i legendy związane z Krakowem i jego historią, opowiedziane przez znakomitego krakowianina, historyka sztuki i gawędziarza, osobę najbardziej i ze wszechmiar kompetentną, znającą Kraków i jego historię. Nie ma lepszych publikacji na polskim rynku wydawniczym od tych, pisanych przez Michała Rożka. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie tajemnymi istotami, nawiedzanymi miejscami, nawiązywaniem kontaktów z duchami. To zjawisko narasta, choć zagadka pozostanie zagadką... Mistyczny (mitologiczny) Kraków, to temat, który nie znalazł dotąd swojego autora. Książka ta jest przewodnikiem, jakby vademecum po tych krakowskich miejscach, które owiane tajemniczością i mistycyzmem, są przykładem nadprzyrodzonych, niewytłumaczalnych zjawisk.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

StaszekPorazka | 2016-08-28
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2016
Zatoxu | 2016-04-13
Na półkach: 2016, Przeczytane, Kraków
Przeczytana: 20 kwietnia 2016
Ignis | 2016-04-13