Patrz, Madika, pada śnieg!

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Cykl: Madika z Czerwcowego Wzgórza (tom 3)
Wydawnictwo: Zakamarki
Titta, Madicken, det snöar!
Madika
Dorota Smakuje

Nareszcie spadł śnieg na Czerwcowym Wzgórzu! Madika i Lisabet jak oszalałe bawią się w śniegu. Nawet tata daje się wciągnąć do bitwy na śnieżki. Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta po prezenty pod choinkę. Przed sklepem stoją sanie. Lisabet staje ukradkiem na płozach. Sanie ruszają i pędzą prosto do ciemnego, zimnego lasu....

Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta po prezenty pod choinkę. Przed sklepem stoją sanie. Lisabet staje ukradkiem na płozach. Sanie ruszają i pędzą prosto do ciemnego, zimnego lasu. Jak uda jej się wrócić do domu?

źródło opisu: |Zakamarki, 2007

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/patrz-madika-pada-snieg.html

olga_sz | 2013-06-11
Przeczytana: 2011 rok

historia ku przestrodze dzieci i... doroslych.
piekne ilustracje.
przeczytana przez nas kilkakrotnie. zawsze ta sama reakcja - dzieci sluchaja z otwartymi buziami i z zapartym tchem. ja musze buzia ruszac, bo czytam :-)

Anaboten | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce

Głównymi bohaterkami są dwie siostry Madika i Lisabet. Z powodu choroby starsza siostra Madika nie mogła wybrać się po zakupy przedświąteczne z Lisabet i została w domu w łóżku. A tymczasem Lisabet będąc na zakupach z Alvą i czekając na nią przed sklepem postanowiła spróbować jazdy na saniach...na gapę. Podpatrzyła jak chłopiec o imieniu Gustaw tak jechał i za wszelką cenę chciała udowodnić, że i ona tak potrafi i wcale się nie boi. To naśladowanie nieźle ją nastraszyło, zresztą nie tylko ją, ale całą rodziną. Tutaj można zadać pytanie czy warto tak ślepo naśladować innych? Z pewnością nie.... c.d. na http://dzieciaczkowe-ksiazki.blogspot.com/2013/02/patrz-madika-pada-snieg.html

dodawi | 2012-10-19
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Maya | 2014-03-19

Tyle wzruszenia w jednej, dziecięcej książce!

Monika94 | 2016-07-11
Kasia | 2016-05-30