Teoria Równowagi Ogólnej Rys Historyczny I Obecny Status W Ekonomii

Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
biznes, finanse

Układ ekonomiczny jest w istocie podsystemem wyodrębnionym z innych sfer życia człowieka. Koncepcja tzw. homo oeconomicusa jasno stawia gospodarowanie jako główny motyw działania człowieka. Działanie to wymaga pozyskiwania zasobów przyrody i współdziałania ludzi z przedmiotami materialnymi (kapitałem rzeczowym). Wymiana odbywa się na powiązanych ze sobą rynkach. Takie założenia są podstawą teorii ekonomii. Celem pracy jest po pierwsze analityczne zaprezentowanie dotychczasowej ewolucji teorii

loko860 | 2014-10-12