Wiara uczonych

Wydawnictwo: Nomos
83-85508-00-8
socjologia religii
n0e

Maria Libiszowska-Żółtkowska należy do czołówki polskich socjologów religii i jest znaną badaczką zjawisk religijnych. Książka jest efektem badań przeprowadzonych przez nią wśród polskich uczonych. Autorka analizuje postawy wobec wiary, praktyk religijnych, wybranych aspektów moralności, oceny Kościoła i światopoglądowej tolerancji wobec zjawiska nowych ruchów religijnych. Praca zawiera dużo interesującego materiału statystycznego oraz sporo spontanicznych wypowiedzi samych respondentów. Według autodeklaracji środowisko profesorskie to w 64% ludzie wierzący oraz w 19,7% ateiści.

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/154/p/354

źródło okładki: http://www.nomos.pl/products/154/p/354