Teonanácatl. Święte Grzyby

Okładka książki Teonanácatl.  Święte Grzyby
Ralph Metzner Wydawnictwo: Okultura Seria: Scientia Psychedelica nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Scientia Psychedelica
Sacred Mushroom of Visions: Teonanacatl
Okultura
2013-01-01
2013-01-01
Dariusz Misiuna, Maciej Lorenc
metzner flora grzyby grzybki halucynogenne Teonanácatl Aztekowie

Okładka książki Doświadczenie psychodeliczne Richard Alpert, Timothy Leary, Ralph Metzner
Ocena 7,0
Doświadczenie ... Richard Alpert, Tim...

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobrze opracowana i zredagowana pozycja.
Miks wiedzy o grzybach oraz o ich działaniu z bardzo ciekawymi opisami "podróży i wglądów".
Ulubiona wśród ulubionych w tej tematyce.
POLECAM zainteresowanym.

Bardzo dobrze opracowana i zredagowana pozycja.
Ulubiona wśród ulubionych w tej tematyce.
POLECAM zainteresowanym.

Książka bardzo dokładnie opisuje zarówno budowę, jak i zastosowanie magicznych grzybów.
Jak dla mnie nieraz aż nazbyt dokładnie, naukowo. Da się jednak przez to przebrnąć nie utrudniając sobie odbioru. Plus za duże zróżnicowanie - każdy rozdział prezentuje inny aspekt dotyczący Teonanacatl. Polecam tym, którzy chcą się wgłębić zarówno w proces działania, jak i w historię.

Ciekawa książka o bardzo intrygującym temacie - a mianowicie o "małych książętach" szamańskich praktyk i rytuałów. Na początku opisana jest historia odkrycia i późniejszych badań nad grzybami halucynogennymi (nie powinienem użyć tego słowa - odsyłam do książki z jakiego powodu :) a konkretnie nad wpływem psylocybiny. Można znaleźć systematykę grzybów i budowę chemiczną związków które są w nich obecne. A co najbardziej wciąga - to opisy przeżyć jakie dostarcza ich spożycie - czyli niesamowite "grzybowe podróże".

Dodaj cytat z książki Teonanácatl. Święte Grzyby