Teonanácatl. Święte Grzyby

Dariusz Misiuna, Maciej Lorenc
Scientia Psychedelica
metzner flora grzyby grzybki halucynogenne Teonanácatl Aztekowie

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobrze opracowana i zredagowana pozycja.
Miks wiedzy o grzybach oraz o ich działaniu z bardzo ciekawymi opisami "podróży i wglądów".
Ulubiona wśród ulubionych w tej tematyce.
POLECAM zainteresowanym.

Książka bardzo dokładnie opisuje zarówno budowę, jak i zastosowanie magicznych grzybów.
Jak dla mnie nieraz aż nazbyt dokładnie, naukowo. Da się jednak przez to przebrnąć nie utrudniając sobie odbioru. Plus za duże zróżnicowanie - każdy rozdział prezentuje inny aspekt dotyczący Teonanacatl. Polecam tym, którzy chcą się wgłębić zarówno w proces działania, jak i w historię.

Ciekawa książka o bardzo intrygującym temacie - a mianowicie o "małych książętach" szamańskich praktyk i rytuałów. Na początku opisana jest historia odkrycia i późniejszych badań nad grzybami halucynogennymi (nie powinienem użyć tego słowa - odsyłam do książki z jakiego powodu :) a konkretnie nad wpływem psylocybiny. Można znaleźć systematykę grzybów i budowę chemiczną...

• Okultura
  • Psychodelic
  • Psychodela
  • Narkotyki, hipnotyki, psychostymulanty, środki odurzające, halucynogeny
  • Antropo-etno

Dodaj cytat z książki Teonanácatl. Święte Grzyby