My i wy. Spory o charakter racjonalności nauki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antropologia Wiedzy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: DiG
n0e

Czwarty tom serii Antropologia Wiedzy przynosi zbiór studiów różnych autorów, z których każde stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o współczesny paradygmat nauki. Mamy więc do czynienia ze swoistym przeglądem stanowisk, z których każde dla swojego zwolennika wydaje się w pełni uzasadnione i jasno określone. W tej sytuacji współczesna nauka jawi się jako twór o płynnej konstrukcji, co niewątpliwie musi skłaniać do wielu pytań, do których autorzy pobudzają czytelników.
Tom składa się z czterech części. Pierwsza zawiera teksty na temat granic naukowości, druga zaś jej epistemologicznych podstaw. Trzecia z kolei prezentuje artykuły dotyczące problemu zależności rezultatów poznania naukowego od przyjętych na wstępie założeń. Ostatnia część książki gromadzi teksty dotyczące wielu zagadnień związanych z szeroko pojętą organizacją życia naukowego.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/174954

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/174954