Światło gór nie zgasło

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Licht der Berge
dojrzewanie, Bóg, młodzież
Kamil

Światło gór nie zgasło - jest odpowiedzią na konkretne potrzeby wychowawcze młodzieży. W formie ciekawej opowieści o przeżyciach grupy chłopców autor omawia trudne zagadnienia wieku dojrzewania. Książka ta może być dla młodzieży, szczególnie tej 14-16-letniej, wielką pomocą w rozwiązywaniu jej problemów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: fotografia własna

Niesamowicie wzruszająca opowieść o Bogu, wierze, zaufaniu i codziennych rozterkach. Dla osób głęboko wierzących jest smakowitym kąskiem ku pokrzepieniu serca. Mądrości życiowe i prawdziwe wartości pokazuje na przykładzie młodzieży w okresie dojrzewania, kiedy tak ważne jest wybrać swoją dalszą drogę – z Bogiem, czy też bez Niego? Książka jest ukojeniem dla znękanych nieszczęściem serc i ukaja bóle niewiary. Uświadamia człowiekowi co to znaczy żyć w czystości, nie będąc ograniczonym, oraz jak prawdziwie kochać, nie będąc do tego zmuszanym oraz nie musieć udawać swej wiary. Pokazuje jak głęboko można się zachwycać pięknem świata i wiary, czego symbolem są tutaj góry. Wysokie – sięgają do nieba, piękne – dają oczom ukojenie.
Książka dla każdego niepewnego i zagubionego w wierze jest przyjemnym wypełnieniem czasu, pomiędzy zabieganymi rankami a melancholijnymi wieczorami.

Karolina | 2013-08-05

Osobiste nawrócenie to kwestia delikatna i składa się na nią często wiele czynników...
Znalazłam tę książkę w domu pod tytułem: "Światło gór". Czytałam wielokrotnie. Historia, która pokazuje wzór, nie jest on jednak zbyt natrętny. Sytuacje życiowe, z którymi miał do czynienia chyba każdy nastolatek. Jak pozostać wierzącym katolikiem wśród ateizmu, liberalizmu, leseferyzmu? Jak nie pójść za tłumem? Jak radzić sobie z pokusami? I nie jest to historia o świętych, lecz o walce i nawróceniu.

Nie wiem,dokąd bym zaszła, gdyby nie ta prosta opowieść. Myślę, że może pomóc każdemu.

Kaja_R | 2016-11-30
agnes7914 | 2015-10-10