Tajemnicze podziemia

Wydawnictwo: Asia - Press
7 (18 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
podróże, Dolny Śląsk
Victoria

Przewodnik po wszystkich dolnośląskich podziemnych trasach turystycznych, lochach, sztolniach i jaskiniach. Autorka prowadzi Czytelników przez świat labiryntów drążonych pod ulicami, miast, uranowych sztolni i gigantycznych fabryk wykutych przez Niemców we wnętrzu gór. Publikacja zawiera również informacje o możliwościach zwiedzania tych miejsc.

źródło opisu: http://www.asiapress.pl/

źródło okładki: http://www.asiapress.pl/

Kobalamina | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Krótki przewodnik po podziemnych trasach turystycznych rejonu Dolnego Śląska. Autorka stara się pokrótce przybliżyć tło historyczne opisywanych zakątków oraz legendy i podania danego regionu, lecz informacje podane są dość wybiórczo i chaotycznie. Z drugiej strony - książka ma niecałe 200 stron, gdzie tu zmieścić coś bardziej szczegółowego?

Nawiasem mówiąc - gdzie była korekta?! Książka roi się od błędów.

Na uwagę zasługują dokładne informacje o cenie, długości i terminach otwarcia podziemnych tras. Autorka kilkukrotnie uprzedza o niskich temperaturach w podziemiach i konieczności odpowiedniego ubioru, wspomina również trasy niedostępne zwiedzającym, a jedynie doświadczonym badaczom ze specjalistycznym sprzętem.

Podsumowując - moim zdaniem za tę cenę można kupić lepszy przewodnik.

Dariusz | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Lochy, sztolnie i jaskinie tajemnicze które skrywają i budzą ciekawość. Natura i ludzie stworzyli piękno, które warto zobaczyć. Dolny Śląsk cały czas zaskakuje, duża zasługa jest w Joannie Lamparskiej, która podjęła się opisać Dolny Śląsk.

atlasowiec92 | 2016-09-18
Iza | 2016-09-03