Fables: Homelands
Baśniogród, Baśniowcy, Adwersarz
komiksy
dasilwa

o odparciu pierwszego ataku Adwersarza na Baśniogród jego mieszkańcy muszą przygotować się do prawdziwej wojny, która bez wątpienia wybuchnie. Dla jednego z Baśniowców oznacza to opuszczenie miasta i rozpoczęcie kariery skorumpowanego magnata filmowego w Hollywood, co - jak ma nadzieję - przyniesie mu sławę i majątek. Lecz dla innego Baśniowca perspektywa wojny oznacza o wiele bardziej niebezpieczną wyprawę - podróż w baśniowe Strony Rodzinne, do samego serca terytorium wroga. Tu w końcu dojdzie do ujawnienia tożsamości Adwersarza.

"Baśnie. Strony rodzinne" to album złożony z zeszytów 34-41 uznanej serii, stworzonej przez Billa Willinghama.

źródło opisu: [Egmont, 2010]

Yave | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Ech, mocno wciągnąłem się w te Baśnie, a Willingham wcale nie ułatwia mi życia i czekania na kolejne porcje przygód Baśniowców wypuszczając tak świetne tomy jak ten.
W świetle nadchodzącej bitwy z Adwersarzem, Niebieski podejmuje się samotnej misji na terenie rządzonym przez wroga. Uzbrojony w potężne, magiczne akcesoria stara się wyciągnąć jak najwięcej informacji nie ginąc przy okazji. Bardzo dobry tom, który W KOŃCU udziela sporo odpowiedzi, nie tylko na temat samej tożsamości Adwersarza (która, nie ukrywajmy, po tomie 4 nie zaskakuje zbytnio, choć fakty dotyczące genezy czy prowadzenia władzy są porządne), ale i całego baśniowego świata. Dobrze nastraja przed nadchodzącym starciem, buduje napięcie, zmusza do braku sympatii dla wroga, a przede wszystkim daje pole do popisu Niebieskiemu, który od początku wydawał się spoko, ale nigdy nie dostawał wystarczająco dużo miejsca (a tu urasta do rangi superhero, jestem pod wrażeniem!).

Więcej Baśni proszę, natychmiast!

Arthaniel | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Tym razem scenarzysta Baśni postawił na konwencję heroic fantasy, tyle że całą historię zbudował wokół najmniej interesującej postaci z panteonu baśniowców, w wyniku czego lekturze nie towarzyszą żadne emocje. Jedynym plusem tego albumu jest opowieść Adwersarza - naprawdę fajnie sobie to wszystko Willingham wymyślił :D.

Paweł Użwa | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Po lekkim tomie 5, autorzy zaoferowali nam nieco mocniejszy tom 6, można powiedzieć, że dali nam jazdę bez trzymanki. Bill Willingham, tym razem na główny plan wyciągnął całkowicie inną postać. Nie była to Śnieżka, ani Biggby, tym razem całą linię fabularną poprowadził całkowicie kto inny. Od początku do końca nie wiedziałem jak ona się zakończy, no i dobrze. Oprawa graficzna tak samo jak i w poprzednich tomach, jest dobra. To jest właśnie ten moment w którym nie wiem, co napisać więcej na temat autorów...

Maynard | 2013-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod wszelakimi peanami na cześć "Baśni". Genialna seria, genialny album, wreszcie odwiedzamy rodzinne strony naszych bohaterów, rządzone twardą ręką Imperatora-Adwersarza, przeżywamy przygody z Niebieskim Chłopcem, wpadamy na chwilę do Hollywood, i wreszcie poznajemy tożsamość wroga (co prawda ja przewidziałem ją po albumie "Marsz drewnianych żołnierzyków" i się nie pomyliłem). Polecam i czytam dalej, wciąż w oryginalnej wersji, więc na Polskich wydaniach się raczej nie skończy...

Mac | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Długo się rozkręca ten tom. Historia wprowadzająca (Jaś wielkim karierowiczem w Hollywood) jest niezła, ale efekt psują średnie rysunki. Potem zaczyna się właściwa opowieść, czyli Niebieski wyrusza do ojczystej krainy jako swoisty agent 007. I w końcu wiele rzeczy staje się jasnych, m.in. dowiadujemy się kim jest Adwersarz. Powiem szczerze, iż jestem zaskoczony - nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Mimo lichego startu, tom ten skończyłem usatysfakcjonowany i z głodem na kolejną część.

Czas na komiks | 2015-02-17

Kolejny tom Baśni nie mógł długo czekać na recenzje, po lekturze piątej części, która narobiła mi takiego apetytu na tę serię po prostu nie mogło być inaczej. Od razu sięgnąłem po część szóstą o tytule Homelands. Ten album choć zaczynał się bardzo niepozornie wgniótł mnie w fotel i już jestem pewien, że kolejnym komiksem po który sięgnę będzie cześć siódma, pomimo że w kolejce czekają takie hity jak Batman – Black Mirror.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł

Sylwia Zimowska | 2013-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2013

W tej części dowiadujemy się kim jest Adwersarz i choć już wcześniej czytelnik powinien wyłapać pewne niuanse na jego temat tak cały twist został ładnie opracowany i czyta się to bardzo przyjemnie.

Ewa | 2016-02-14
Na półkach: Fantasy, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: maj 2016

Z tomu na tom coraz lepiej...

Kresyda | 2016-11-18
Małgorzata Hypszer | 2016-09-30