Zbuntowane Anioły

Wydawnictwo: Rebis
The Rebel Angels
83-7120-740-9
Ewa G

Simon Darcourt, dobroduszny duchowny i uczony...Clement Hollier, profesor zafascynowany mroczną stroną średniowiecznej psychologii... były mnich John Parlabane...Artur Cornish, bogaty, młody biznesmen, który dziedziczy pewne kłopotliwe obrazy i rękopisy...i Maria Magdalena Theotoky, czarująca doktorantka wywierająca na tych mężczyzn prawdziwy wpływ.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,329,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,329,0,1,nowosci.html

Johel | 2016-06-13

Nie przepadałam za tak zwaną powieścią kampusową, jakieś miałkie wydawały mi się zawsze problemy angielskich uczonych np. ze świata Davida Lodge (nie umniejszając wartości pisarza - po prostu nie było mi wygodnie w jego świecie), i na podstawie niepowodzenia czytelniczego z tym autorem odrzucałam inne książki, których akcję osadzono w środowisku akademickim.
Aż dostałam w ręce trylogię cornishową Robertsona Daviesa, którego po lekturze trylogii deptfordzkiej zaliczyłam do swoich ulubionych pisarzy.
Zasiadłam do lektury cokolwiek zjeżona (fuj, uniwersytety!), aż zorientowałam się, że w ogóle mi nie przeszkadza miejsce akcji, że polubiłam tych bohaterów, że bawią i zajmują mnie ich życie i perypetie miłosne. Odnalazłam tą gęstą od emocji atmosferę i żywotność, którą polubiłam już w historiach zogniskowanych wokół Eisengrima. No i tak wiele się tam dzieje - spadek po bogatym mecenasie sztuki, miłość, zbrodnia, kradzieże i perwersja - a wszystko to opisane przez autora dysponującego...

Konrad | 2016-10-01
Gugis | 2016-01-12