Niebieskie soczewki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The blue lenses
83-7180-282-X
dona

Każde z opowiadań Daphne du Maurier, autorki głośnych powieści (Rebeka, Oberża na pustkowiu) jest po mistrzowsku skonstruowanym dziełkiem literackim, często o zaskakującej puencie. Niezwykle trafne obserwacje psychologiczne, pełne wyrozumiałości spojrzenie na ludzkie kompleksy i słabości, szacunek dla najintymniejszych przeżyć duchowych człowieka, a także subtelne poczucie humoru - to...

Niezwykle trafne obserwacje psychologiczne, pełne wyrozumiałości spojrzenie na ludzkie kompleksy i słabości, szacunek dla najintymniejszych przeżyć duchowych człowieka, a także subtelne poczucie humoru - to niezaprzeczalne walory tej interesującej prozy.

irka | 2016-03-18
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2016

Zbiór nieprzewidywalnych opowiadań zawładnął mną całkowicie. Autorka postawiła sobie za cel czytelnika ciut nastraszyć, rozbawić, wyprowadzić w pole i dokonała tego finezyjnie, bez dywagacji.
Żal było kończyć książkę.

K8W | 2013-08-05
Przeczytana: 2013 rok

Autorka jest mistrzynią opowiadań. W każdym wciela się w inną postać, opowiada inną interesującą historię.

Firstlight OftheDay | 2015-10-04

Niepowtarzalny klimat buduje ta pisarka:-) Wszystkie powieści, jakie czytałam do tej pory są jak z filmów pana H., co ja piszę - są lepsze!

Sowa_książkowa | 2013-07-17

Moim zdaniem najlepsze jest tytułowe opowiadanie. Świetny pomysł, na długo zapadnie mi w pamięć.

Aurelia | 2016-05-28
LelandLester | 2016-04-05