Ostródzianie o swoim mieście

Wydawnictwo: Centrum Kultury w Ostródzie
978-83-915206-9-7
MikiMontana

Dzieje Ostródy, których osią są losy ludzkie, przedstawione zostały począwszy od malowniczego obrazu z czasów przedwojennych, poprzez exodus z 1945 roku, do chwili obecnej. Oto obraz miasta w tragicznym dla niego styczniu 1945 roku oraz dramatyczne losy ludzi dotkniętych wojną. Kolejne rozdziały ukazują proces zasiedlania i odbudowy miasta widziany oczami pierwszych osadników, a także początki działalności instytucji kulturalnych, w których, podobnie jak w całym kraju, ogromną rolę odegrali nasi bibliotekarze. Najobszerniejsza część dzieła dotyczy codzienności miasta i powiatu we wszystkich dziedzinach życia.

źródło opisu: Opis książki

źródło okładki: własne