Aforyzmy : sentencje, myśli, zdania i uwagi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
filozofia i etyka
Alicja

Aforystyka nigdy nie była osobnym gatunkiem w twórczości Witolda Gombrowicza, a stanowi jednak zasadniczy element wielu jego utworów, nie tylko literackich, także artykułów, recenzji, wspomnień. Książka ta to wybór wypowiedzi sentencjonalnych - od maksym, gnom i aforyzmów po większe całości, takie, jak zdania czy uwagi - z najważniejszych utworów Gombrowicza. Miłośnikom i badaczom jego twórczości pozwoli spojrzeć na nią od innej strony, przypomni wiele sformułowań i ułatwi ich lokalizację, natomiast pozostałym czytelnikom w zwięzłej formie przybliży myśli jednego z największych pisarzy XX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

źródło okładki: www.bolecki.eu

nellanna | 2013-05-18
Przeczytana: 15 maja 2013

To jest wybór jego cytatów.

Agnieszka Gręda | 2016-08-01
zimek | 2015-09-07