Nie wierzę w powroty

Wydawnictwo: Anta
miłość, powieść, uczucia
Edyta

Trzy ogniwa wspólnego ogniwa pamięci. Obrączka ze słomy to dzieje trudnej, wojennej miłości Polki i Niemca, Krzew tamaryszku przenosi akcję w lata sześćdziesiąte, bo uczucie umie trwać, choć rośnie bagaż życiowych, kobiecych doświadczeń. Nie wierzę w powroty zamyka cykl i... Niespodziewanie gmatwa losy głównych bohaterów : Anny - Marii, Waltera, Artura, Beriego. Warto sprawdzić samemu.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Totka | 2017-07-16
Przeczytana: 14 lipca 2017

Jest to pierwsza pozycja Nepomuckiej, po którą sięgnęłam i nie żałuję. Autorka w świetny sposób oddaje atmosferę tamtych trudnych czasów, pokazuje tamtejszą rzeczywistość w prawdziwych barwach, a przy tym nie ucieka od tematów tabu i śmiało pisze o przeżywanej przez bohaterkę miłości. Mimo że czytałam książkę wyrwaną z całego kontekstu serii to i tak cieszę się, że na nią trafiłam, bo teraz z chęcią sięgnę po pozostałe tomy.
Historia Annemarie, Polki, która ma wyjść za Niemca, a w dodatku brata jej byłego, który prawdopodobnie zginął na wojnie, wydaje się być zbitkiem opowiadań. Długie rozdziały stanowią momentami odrębne historie, jednak łącząc je z sobą składają się w logiczną całość. Lekkie pióro autorki wzbudza tęsknotę za dawną literaturą, tak polską nie tylko w języku, ale i w samej historii.
Jak najbardziej polecam tę książkę.

agpela | 2013-08-29
Przeczytana: sierpień 2013

Trzecia część cyklu "Ukłon w stronę cienia". Anna Maria wiąże się z bratem swojego ukochanego, Arturem, kiedy nagle okazuje się, że Walter, jej wojenny narzeczony...

Katia | 2013-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Mocno nostalgiczne. Jakoś tak mi smutno po przeczytaniu. Chyba za bardzo się wkręciłam :P

Glizda Oświęcim | 2017-07-07
Przeczytana: 13 lipca 2017