Tajemne życie psów

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The hidden life of dogs
83-05-12726-5
pies, psy, psychologia, zwyczaje, zachowanie
Blackpoint

Ta książka to rezultat trzydziestu lat, jakie autorka przeżyła wśród psów domowych, wilków i psów dingo - zajmująca, przejmująca, a czasem chwytająca za serce. Nie jest to podręcznik tresury psów, gdyż pani Thomas nie uczy swoich psów niczego - wystarcza jej to, czego same się nauczą. Nie jest to także rozprawa naukowa na temat rodziny psowatych. Elizabeth Marshall Thomas, powieściopisarka i antropolog, daje zupełnie nową interpretację zachowań psów w postaci głęboko prawdziwego poematu zoopsychologicznego. Jest to przesycona miłością, lecz nie tanim sentymentalizmem, kronika wydarzeń z życia dwunastu psów, oparta na setkach tysięcy godzin ich obserwacji.

źródło opisu: Okładka

Sieku | 2013-11-06