Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości nakłada na wszystkie podmioty prowadzące księgi rachunkowe obowiązek posiadania dokumentacji określającej przyjęte w jednostce zasady, zwane polityką rachunkowości. Opracowanie składa się z dwóch części. Część pierwsza została przygotowana dla jednostek budżetowych, w tym organów finansowych budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego, część druga zaś dla zakładów budżetowych i gospodarstw pomocniczych jednostek budżetowych. Tekst opraco