Bleach 5. Rightarm Of The Giant

Bleach
manga, komedia, shounen, akcja
komiksy
Ayumi_Tsukada

Przed Ichigo nagle pojawia się niejaki Uryuu Ishida i przedstawia się jako Quincy - "Mistrz Zagłady". Deklarując swoją nienawiść do Strażników Śmierci, Ishida wyzywa Ichigo na pojedynek - wygra ten, kto w ciągu doby pokona więcej Hollowów. Zwabione w tym celu Hollowy zaczynają atakować mieszkańców Karakury. Co zrobi Ichigo? Czy uda mu się ochronić przyjaciół?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2010

źródło okładki: jpf.com.pl

Bloo | 2014-09-10
Na półkach: Manga, Z recenzją, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 maja 2013

Okej, tom spodobał mi się bardziej, niż przypuszczałam - głównie dlatego, że mało w nim Ichiga i Ishidy. Zaczyna się strasznie. Naprawdę strasznie. Głupota obu panów warta jest przełożenia jednego i drugiego przez kolano, i spuszczenia im solidnego lania za to, co zrobili. Nie ma to jak zakładanie się o pierdoły, bo komuś się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy i ma się za nie wiadomo kogo... Uch, można zjeść sobie nerwy, czytając zwykłą mangę.
Na szczęście obyło się bez "Quincy pride", choć to oznacza, że będzie w kolejnym tomie, a to nie nastraja mnie pozytywnie oO'
W tomie piątym mamy za to historie Chada i Orihime jak zyskują swoje moce. I przyznaję, że czytało mi się to bardzo dobrze. Może dlatego, że razem z Chadem występowała Karin, a Orihime naprawdę zyskuje moją coraz większą sympatię. Muszę też wspomnieć o Tatsuki, która póki co, jest jedną z moich ulubionych postaci w ogóle. I tak wiem, że to żeńska wersja Ichiga, ale jakoś bardziej znośna (może dlatego, że nie jest...

dehira | 2014-08-14

Ten tomik również, podobnie jak poprzedni, nie przypadł mi do gustu.
Jeśli duchy może widzieć prawie każdy, to nic w tym takiego specjalnego, prawda? I jeśli połowa bohaterów nagle zdobywa supermoce, to znaczy że one też są dość powszechne.
Tak więc według mnie zawiało nudą.
Na dodatek te supermoce to jakieś pokemony :/
Plusy - ładnie narysowane, największy kolega z klasy jest coraz przystojniejszy.

ewcikson | 2010-12-13
Na półkach: Przeczytane, Manga, Hobby, Azja

dla milosnikow mala ciekawostka w tym tomie znalazl sie blad.. ciekawa jestem czy ktos go wylapal... mozna do mnie pisac na priv

Aiwlys | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 27 lutego 2012

Robi się dosyć ciekawie. Nie sądziłam, że oprócz Ichigo ktoś jeszcze zostanie obdarzony mocą walki z duchami.

ricusia | 2013-02-11
Przeczytana: 2012 rok