Neuropsychologiczne uwarunkowania kontroli zachowania u dorosłych sprawców przestępstw

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
978-83-227-3067-6
ola161

Rozprawa stanowi ważną i wartościową pozycję wydawniczą dla zainteresowanych możliwościami wykorzystania w psychologii sądowej dorobku i metodologii współczesnej neuropsychologii. Jest oryginalnym opracowaniem - zarówno polskiej, jak i światowej literatury przedmiotu - opisującym zależności, jakie występują między wybranymi właściwościami procesów poznawczych (przede wszystkim ich sztywnością) a skłonnościami do zachowań impulsywnych, gwałtownych, agresywnych i naruszających porządek prawny. Oryginalna jest przede wszystkim metodologia podjętych i przeprowadzonych badań - tzn. wykorzystanie metod i procedur neuropsychologii klinicznej w odniesieniu do sprawców przestępstw.

źródło opisu: www.gandalf.com

źródło okładki: www.gandalf.com