Zarządzanie z pasją czyli rozmowy z Konosuke Matsushitą zało

Wydawnictwo: FORUM
8374120851
biznes, finanse

Zarządzanie z pasją to historia Konosuke Matsushity twórcy potęgi Matsushita Electric Corporation. To dzięki niemu świat poznał takie marki jak Panasonic, Technics i korzysta ze sprzętu VHS. Konosuke zaczynał jako niewykształcony pomocnik w warsztacie rowerowym. Pod koniec życia zarządzał 200 fabrykami, wprowadził na rynek 15 000 produktów i zatrudniał ponad 270 000 pracowników. Uznano go za wizjonera i patriarchę japońskiego biznesu. Podobnie jak inni wielcy liderzy świata biznesu: Henry Ford, Jack Welch, Lee Iacocca, Sam Walton już za życia stał się legendą. Sukces zawdzięczał swojej filozofii przywództwa połączeniu siły przekonywania, zdrowego rozsądku i prostoty. Dziś w znanej i prestiżowej Harvard Business School wykłada się teorię przywództwa wg koncepcji Konosuke Matsushity uznając, że jest to najbardziej postępowa drogaprowadząca do sukcesu firm i korporacji. Zarządzanie z pasją to wybór fragmentów wywiadów i rozmów z Konosuke Matsushitą przeprowadzonych w ciągu niemal całego jego życia. Jego wypowiedzidotykają głównie problemów, z którymi menedżerowie spotykają się w swojej pracy zawodowej.Odpowiadają na pytania: jak ożywić i zdynamizować biznes, jak podejmować słuszne decyzje, jak przełamywać kryzysy menedżerskie i nie tracić wiary w siebie, albo też jak kształtować relacje z pracownikami i osiągnąć sukces.Każdy rozdział tej książki to zbiór krótkich pytań i jasnych wyczerpujących odpowiedzi, opisanych zrozumiałym i barwnym językiem. Zarządzanie z pasją nie jest zbiorem skomplikowanych teoretycznych wywodów. To lektura, którą można zabrać w podróż, czytać fragmentami, nie tracąc jednocześnie nic z jej wartości. 94 problemy i 94 odpowiedzi dają 94 recepty na zarządzanie.Zarządzanie z pasją to inspirująca historia dla wszystkich,dla których zarządzanie jest pracą, pasją czy koni

Tomasz Krajewski | 2016-11-09