Zarządzanie z pasją czyli rozmowy z Konosuke Matsushitą zało

Wydawnictwo: FORUM
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8374120851
biznes, finanse

Zarządzanie z pasją to historia Konosuke Matsushity twórcy potęgi Matsushita Electric Corporation. To dzięki niemu świat poznał takie marki jak Panasonic, Technics i korzysta ze sprzętu VHS. Konosuke zaczynał jako niewykształcony pomocnik w warsztacie rowerowym. Pod koniec życia zarządzał 200 fabrykami, wprowadził na rynek 15 000 produktów i zatrudniał ponad 270 000 pracowników. Uznano go za wizjonera i patriarchę japońskiego biznesu. Podobnie jak inni wielcy liderzy świata biznesu: Henry Ford, Jack Welch, Lee Iacocca, Sam Walton już za życia stał się legendą. Sukces zawdzięczał swojej filozofii przywództwa połączeniu siły przekonywania, zdrowego rozsądku i prostoty. Dziś w znanej i prestiżowej Harvard Business School wykłada się teorię przywództwa wg koncepcji Konosuke Matsushity uznając, że jest to najbardziej postępowa drogaprowadząca do sukcesu firm i korporacji. Zarządzanie z pasją to wybór fragmentów wywiadów i rozmów z Konosuke Matsushitą przeprowadzonych w ciągu niemal całego jego życia. Jego wypowiedzidotykają głównie problemów, z którymi menedżerowie spotykają się w swojej pracy zawodowej.Odpowiadają na pytania: jak ożywić i zdynamizować biznes, jak podejmować słuszne decyzje, jak przełamywać kryzysy menedżerskie i nie tracić wiary w siebie, albo też jak kształtować relacje z pracownikami i osiągnąć sukces.Każdy rozdział tej książki to zbiór krótkich pytań i jasnych wyczerpujących odpowiedzi, opisanych zrozumiałym i barwnym językiem. Zarządzanie z pasją nie jest zbiorem skomplikowanych teoretycznych wywodów. To lektura, którą można zabrać w podróż, czytać fragmentami, nie tracąc jednocześnie nic z jej wartości. 94 problemy i 94 odpowiedzi dają 94 recepty na zarządzanie.Zarządzanie z pasją to inspirująca historia dla wszystkich,dla których zarządzanie jest pracą, pasją czy koni

Eryk Mieszkowicz | 2017-02-02
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Książka " Zarządzanie z pasją czyli rozmowy z Konosuke Matsushitą założycielem i twórcą potęgi koncernu Matsushita Corp. " moim zdaniem jest to najlepsza książka o zarządzaniu jaką miałem okazję czytać. Pan Matsushita był człowiekiem bez wykształcenia, który stworzył od początku firmę, która stała się gigantem na skalę światową. Wykorzystywał swoje doświadczenie, swoje wartości do budowy przedsiębiorstwa. Ta książka jest w formie wywiadu. Zawiera w sobie 94 pytania i odpowiedzi zbierane na przestrzeni życia Pana Konosuke o tematyce biznesowej, zarządczej. Książka ta uczy, skłania do refleksji nad swoimi działaniami. Jest to moim zdaniem obowiązkowa pozycja każdego przedsiębiorcy, człowieka biznesu, lidera, ale również zwykłego pracownika, który chce poszerzyć swoją wiedzę.

Tomasz Krajewski | 2016-11-09