Podróże Guliwera

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże Guliwera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Róża_Bzowa

Wg Jonathana Swifta opracowali Jacek Bocheński, Marian Brandys.
Wydanie dużoformatowe (A4) na papierze gazetowym.
Ilustrował Wieńczysław Mazuś.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: scan

Niehalo | 2014-08-27
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Bardzo, bardzo ciekawsko i odskoczniowo - niemal połknęłam tę pozycję tak różną od filologicznych bajerów - które przecież uwielbiam, a które na dłuższą metę męczą.Polecam tę pozycję jako wyrwę w czytanioprzestrzeni. Polecam przeżuwać przez pryzmat humanizmu - bo jak to tak przecież - tyle satyry na jedno poczytanie?Trzy razy tak drodzy państwo - po trzy dla każdej podróży. A już najbardziej i najrozpamiętale te przytyki ku nam, tak bardzo nieludzkim w większości, ludziom.

Kropecka | 2012-06-05
Przeczytana: maj 2012

Jedna z ciekawszych lektur jakie czytałam. Może dla wielbicieli powieści przygodowych ta książka wyda się bardziej odpowiednia... Mi natomiast średnio przypadła do gustu. Jednak biorąc pod uwagę, że była "przymusowa", wypadła lepiej niż Balladyna, czy Syzyfowe prace ;p

Pati | 2016-01-06
Krystian Szczerbak | 2015-03-20