Psychoterapia poznawczo-behawioralna. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: Paradygmat
978-83-61269-04-5
Cathhhy

Książka Agnieszki Popiel i Ewy Pragłowskiej jest pierwszym polskim podręcznikiem psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Autorki – znane specjalistki w tej dziedzinie – szczegółowo omawiają założenia teoretyczne podejścia poznawczo-behawioralnego, prezentują modele wybranych zaburzeń, zasady pracy terapeutycznej, techniki poznawcze i behawioralne oraz wyniki badań nad skutecznością tej formy terapii, opartej na danych naukowych. Znakomity podręcznik akademicki, źródło wiedzy dla psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i osób szkolących się w zakresie psychoterapii. Książka zawiera także obszerny angielsko-polski słowniczek terminów, użyteczny m.in. dla tłumaczy publikacji poświęconych terapii poznawczo-behawioralnej.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

Matylda | 2015-07-08
Na półkach: 2015, Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 09 maja 2015

Mimo że książkę czytałam na ostatnią chwilę przed egzaminem, sprawiła mi ogromną przyjemność. Fantastyczny, szczegółowy i świetny merytorycznie przewodnik po szkole CBT, napisany przystępnym językiem, zilustrowany licznymi przykładami z praktyki autorek.

Ielenia | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, CBT
agat_85 | 2013-04-28
ruda | 2013-04-20
Ola | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, Psych...
Przeczytana: 18 października 2012