Terapia poznawcza: podstawy i zagadnienia szczegółowe

Tłumaczenie: Małgorzata Cierpisz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychiatria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
7 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Cognitive Therapy
8323319863
Cathhhy

Od czasu swoich narodzin w latach 60. XX wieku terapia poznawcza zdecydowanie dojrzała. Powstała jako krótkoterminowa terapia depresji – dzisiaj wykorzystuje się ją z bardzo dobrym skutkiem w leczeniu zaburzeń psychicznych. Jej niezwykłą popularność potwierdza mnogość specjalistycznych publikacji. Wszystkie protokoły terapii poznawczej – niezależnie od typu zaburzenia – opierają się na wspólnych zasadach opisanych w tej książce, dając czytelnikowi solidne podstawy praktyczne. Terapia poznawcza. Podstawy i zagadnienia szczegółowe opisuje fundamentalne aspekty konceptualizacji poznawczej i przebiegu terapii. Książka pomoże terapeutom doskonalić umiejętności konceptualizacji, skuteczniej planować terapię, rozszerzyć repertuar technik, jakimi dysponują, oraz sprawniej rozwiązywać napotykane trudności. Autorka przytacza mnóstwo przykładów i rozmów przeprowadzonych z wybraną pacjentką. Obok praktycznych sugestii w książce znajdziemy liczne formularze ćwiczeń i zapisów pacjenta (z przykładami). W dodatkach pod koniec tomu autorka podaje materiały i lektury, które przydadzą się zarówno terapeucie, jak i pacjentowi.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

trycha | 2014-02-25
Przeczytana: 2008 rok

Razi jedynie styl pisania - american friendly.

Kaminska | 2016-05-24
arv | 2016-03-27