Wampiurek

Tłumaczenie: Alicja Oczko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wampiurek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Das Vamperl
83-10-11048-0
wampiurek
Querida

Pierwsza część interesującego cyklu o sympatycznym niemowlęciu wampirku, którego pewna kobieta znajduje zamotanego w pajęczynie. Po minięciu szoku pani Lizzi postanawia go uratować i tak wychować, by nie wykształciły się w nim wampirze skłonności.Karmi go więc nie krwią, ale mlekiem. Pewnego razu podczas awantury na korytarzu odkrywa, że jej ulubieniec jest stworzeniem niezwykle pożytecznym i...

Po minięciu szoku pani Lizzi postanawia go uratować i tak wychować, by nie wykształciły się w nim wampirze skłonności.Karmi go więc nie krwią, ale mlekiem. Pewnego razu podczas awantury na korytarzu odkrywa, że jej ulubieniec jest stworzeniem niezwykle pożytecznym i przyjaznym ludziom. Od tej chwili już jako Wamiurek ma on pełne ręce roboty tam, gdzie dochodzi do kłótni i nieprzyjaznych zachowań.
Opowieść dla dzieci młodszych - zgrabnie łącząca w sobie elementy realistyczne i baśniowe.

Marzena | 2016-09-21
Przeczytana: 23 września 2016