Ludzie australijskiego buszu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Za żaglem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-01718-1
literatura faktu
Honorka22

Książka nierówna – przynajmniej w moim odczuciu. Pierwsza część opisująca przygody w południowej, bardziej zurbanizowanej części Australii lekko mnie znudziła. Sporo nazwisk, sporo osób, dużo się dzieje ale miałem wrażenie czytając, że to jakaś sklejanka z luźnych przemyśleń. Autor przytacza tu też sporo faktów ogólno - historycznych o kontynencie i państwie. Część znalem, część były dla mnie odkryciem. Niektóre spostrzeżenia zawarte w tej części, z uwagi na upływ czasu od powstania książki, wywołują uśmiech na twarzy– np. odkrycie u Australijczyków świetnego urządzenia do czyszczenia podłóg tj. mopa.
Druga część – wędrówka wzdłuż wschodniego i północnego wybrzeża – w mojej ocenie jest najciekawszą częścią książki. Sporo tu opisów miejsc mniej odwiedzanych przez turystów, dużo ciekawostek a i sam opis przygody – wędrówki się jakoś „klei”. Nie ma nużących dłużyzn (chociaż natrafiłem na fragment, który był już wykorzystany w książce o Tahiti). Trzecia część opowieści – środek...

zet | 2017-06-11
Michal Zacharzewski | 2013-09-01