Żywot Świętej Katarzyny ze Sieny

Tłumaczenie: Kalikst Suszyło
Wydawnictwo: W drodze
978-83-7033-749-0
Franciszek

Katarzyna ze Sieny wielka mistyczka i Doktor Kościoła, współpatrona Europy - nie ma takiej drugiej świętej w dziejach chrześcijańskiej Europy. Poucza papieży, kardynałów i arystokratyczne rody włoskich miast; w podróży towarzyszy jej nieustannie orszak wielbicieli - poetów, malarzy i dobrze urodzonych młodzieńców; jej dzieło: Dialog o Bożej Opatrzności, stawia ją w jednym szeregu z Petrarką i Boccaciem. Dzięki niej papież powróci z "niewoli awiniońskiej". Umiera młodo, ale to nie koniec jej rewolucyjnego ducha, którego poniosą w świat jej wybitni współtowarzysze i emisariusze Bożej Sprawy, m.in. bł. Rajmund Z Kapui.

Pierwsze w polskiej historii pełne wydanie żywota Świętej Katarzyny ze Sieny autorstwa Rajmunda z Kapui.

Bonifacius | 2016-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Świetna relacja życia Św. Katarzyny opisana przez Rajmunda - jej spowiednika. Przyszła mi kiedyś myśl do głowy, że chciałbym być świętym - tak na poważnie. Kiedy czytałem jej historię ta chęć malała :(. Miałem wrażenie że jest to nieosiągalne mając na uwadze to co w czynach i słowach ukazywała swoim życiem. Pozostaje prosić dobrego Boga, żeby dał siły by być świętym na tyle na ile jest to możliwe, bo Św. Katarzynie do pięt się raczej nie dorośnie.

Łukasz Kuć | 2011-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2011