70 cudów Chin

978-83-7167-490-7
podróże, Chiny
albumy
Wiedenka

70 cudów Chin odpowiada na nieustanne zainteresowanie najstarszą ciągłą cywilizacją na Ziemi. W sposób logicznie uporządkowany opisuje Państwo Środka, rozpoczynając od osobliwości natury i społeczeństwa tego kraju, tak różniącego się od krajów europejskich. Pokazuje chińskie miasta i miasteczka od cesarskiego Pekinu i Zakazanego Miasta po dzisiejszy Szanghaj, zaglądając nawet w te miejsca, do których zwykli turyści nie mają wstępu. Odkrywa przed nami wspaniałe osiągnięcia architektoniczne, zarówno te sprzed, jak i współczesne. Książka jest bogato ilustrowana oraz uzupełniona bibliografią i indeksem.

Tomasz | 2015-08-10
Przeczytana: wrzesień 2015