zUS. Obowiązki pracodawcy jako płatnika - TKE 2009

Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
biznes, finanse

z zatrudnianiem pracowników wiąże się cały szereg obowiązków. Publikacja stanowi kompendium wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, przydatne każdemu przedsiębiorcy płatnikowi zatrudniającemu osoby w ramach umów o pracę, umów zlecenia i o dzieło. Obejmuje zagadnienia związane z prawidłowym rozliczaniem pracowników przez pracodawcę-płatnika, tj. zgłoszenie do ubezpieczeń, naliczanie miesięcznych składek i odprowadzanie ich do zUS. W przykładach omówiono zbiegi do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, zamieszczono wzory deklaracji rozliczeniowej zUS DRA, imiennych raportów RCX oraz innych druków niezbędnych przy pełnieniu obowiązków pracodawcy-płatnika.