Lekarze. Podatki, zUS, księgowość

Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
poradniki

Poradnik ten został napisany z myślą o lekarzach, lekarzach dentystach i lekarzach weterynarii oraz prowadzących niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, którzy wybrali zasady ogólne, jako formę opodatkowania podatkiem dochodowym. Książka ma za zadanie przybliżyć samą istotę podatkowej księgi przychodów i rozchodów urządzenia o uproszczonej księgowości, mającego służyć rozliczeniom podatku dochodowego od osób fizycznych oraz przedstawić zasady jej prowadzenia w sposób bardziej przystępny niż to uczyniono w rozporządzeniu o prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz objaśnieniach do tej księgi. W praktyczny sposób wyjaśnia najczęściej spotykane problemy, z jakimi może spotkać się podatnik podczas ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych.