Amortyzacja i środki trwałe w firmie /przykłady operacje księgowania

Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
biznes, finanse

* rodki trwałe operacje gospodarcze 2009 * odpisy amortyzacyjne stawki i metody * towary używane w ustawie VAT a amortyzacja * obrót nieruchomościami po zmianach w VAT * samochody w firmie zakup, sprzedaż, amortyzacja * ujawnione środki trwałe nowe zasady amortyzacji Książka Amortyzacja i środki trwałe kierowana jest przede wszystkim do księgowych oraz osób rozliczających małe i średnie przedsiębiorstwa. Przedstawia zagadnienia związane z rozliczaniem amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz pomaga zidentyfikować i rozwiązać najczęściej występujące problemy. W niniejszym opracowaniu znajdą Państwo informacje na temat ustalania wartości początkowej środka trwałego oraz sposobów amortyzowania go według różnych metod. Szczególny nacisk położony został na omówienie zmian w zakresie obrotu towarami używanymi w aspekcie amortyzacji oraz podatku VAT. Przedstawiono także zmiany dotyczące ujmowania oraz amortyzacji ujawnionych środków trwałych. Publikacja w przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia dotyczące zakupu i sprzedaży oraz darowizny środków trwałych, w tym samochodów osobowych i ciężarowych, na gruncie ustaw o podatku dochodowym oraz podatku od towarów i usług. Przedstawia także zasady ujmowania operacji księgowych, dotyczących środków trwałych i amortyzacji, przez prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów oraz księgi rachunkowe. Omawiane zagadnienia zilustrowano przykładami. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,