Holding. Grupa kapitałowa

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
832081507X
biznes, finanse

Wielkie przedsiębiorstwa wyznaczają dzisiaj nowy podział gospodarczy świata i wciąż powiększają swoje imperia. Przejawem takich działań jest m.in. burzliwy rozwój holdingów grup kapitałowych, w których podmiot dominujący na możliwość wpływania na decyzje podmiotów zależnych, w wyniku zawartej umowy holdingowej. Jednak zarządzanie takimi strukturami wielopodmiotowymi, z bardzo rozbudowanymi portfelami kompetencji, wymaga dużej wiedzy, natomiast w Polsce doświadczenia praktyczne w tym zakresie są jeszcze niewielkie, brakuje obszernej literatury przedmiotu, nie prowadzi się kompleksowych badań, a przy tym nie ma zbyt dużych możliwości wykorzystania doświadczeń zagranicznych.

Matizz_2 | 2014-12-07
Przeczytana: 13 grudnia 2014