SQL. Zaawansowane techniki programowania

Joe Celko's SQL For Smarties: Advanced SQL Programming Third Edition
978-83-01-15512-4
sql, ansi sql
Paweł

Książka ta była pierwszym podręcznikiem, który miał na celu przekształcenie programisty języka SQL w eksperta. Pierwsze wydanie ukazało się przed dziesięciu laty, i nadal ma opinię pozycji klasycznej. Nie chodzi tylko o wskazówki i techniki, ale o najlepsze rozwiązania starych i nowych problemów, oraz o kształtowanie sposobu myślenia pozwalającego na osiągnięcie poprawności i wydajności w programowaniu w języku SQL.

Trzecie w USA, a drugie w Polsce, wydanie książki zawiera:

- nowe przykłady i aktualizację do standardu SQL-99, rozszerzone części dotyczące technik tworzenia zapytań i nowe elementy związane z projektowaniem schematów;
- eksperckie porady człowieka będącego autorytetem i nagradzanego autora artykułów, który poświęcił dziesięć lat pracy w komitecie standaryzacyjnym ANSI SQL i wiele czasu na pomoc czytelnikom forów internetowych;
- opisy wielu zaawansowanych technik programowania, których można używać w różnych środowiskach języka SQL, zarówno w wersji SQL-92, jak i SQL-99;
- wskazówki pozwalające na obejście niedostatków systemu;
- wiele zaktualizowanych historii praktycznych, które pozwalają poznać prawdziwe wyzwania stojące przed programistami języka SQL.

Agnieszka | 2010-12-27
Nine | 2016-02-07