Kierunki interpretacji tekstu poetyckiego: literaturoznawstwo i dydaktyka

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
83-7188-618-7
Snoopy

Tekst literacki kryje w sobie rozmaite możliwości lektury. Przedmiotem niniejszej książki są zatem różne sposoby odczytywania poetyckiego tekstu, którego interpretacja, jej kierunek, przebieg i sens, zależy od wyboru teoretycznoliterackiego modelu, określonej interpretacyjnej strategii. Służą one stworzeniu metodologicznej płaszczyzny, w której poststrukturalistyczne orientacje i opcje interpretacyjne, rozpoznane i przedyskutowane w literaturoznawstwie, w teorii, krytyce i metodologii nauk, zaistnieją także w metodyce nauczania literatury w szkole, a w dalszej kolejności przełożą się na dyskusje i doświadczenia w pracy z tekstem poetyckim podczas lekcji języka polskiego.

Oli_10 | 2014-02-03
joanna | 2013-02-11