Mały człowiek. O współczesnym reportażu w Rosji

Wydawnictwo: Semper
978-83-7507-130-6
Rosja, reportaż, człowiek
literatura faktu

Książka jest zapisem fascynacji literackością reportażu, budowanego na bazie etosu tradycji inteligenckiej. Analiza dokumentalnych tekstów ma ukazać inne oblicze rosyjskiego dziennikarstwa: niezwykle subiektywne, skuteczne perswazyjne, trudne do sformatowania i standaryzacji. Opis reportaży tygodnika "Ogoniok" to również zapis schyłku czy wygaszania osobiustych form - schyłku związanego jednak nie tyle z presją polityczną, ile marketingową, nie tyle z naciskami Kremla, ile reklamodawców.

Alicja | 2014-05-17
_fantasquemagorie_ | 2016-05-19