Dziwaczne dzieciństwo

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08892-2
dla młodzieży
Katarzyna

Francuzka, urodzona w Paryżu, a rzucona przez los aż do Lwowa, znajduje wreszcie swe miejsce w Krakowie. Wychowaniem sieroty zajmują się babka i ciotka, nauczycielki, które szukając pracy, przed laty wyemigrowały do Polski. Autorka - równocześnie bohaterka tej książki - z trudem aklimatyzuje się w nowych warunkach, poznaje obcy język i obyczaje, wczuwa się w atmosferę miasta, uczy się widzieć i rozumieć kraj będący wówczas pod zaborami, chłonie jego specyfikę, zdobywa przyjaciół i, ostatecznie - nową ojczyznę.

natalia | 2015-11-29
Przeczytana: 05 grudnia 2015