Ród Ardenów

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The House of Arden

Edred i Elfryda są potomkami upadającego rodu Ardenów. Patrzą na ruiny zamku na wzgórzu, który kiedyś należał do ich przodków. Teraz, czyli na początku XX wieku, mieszkają z ciocią, ich tata zaginął ( Nesbit często opisywała niepełne rodziny) i są tak biedni, że muszą wynajmować pokoje letnikom. Sytuacja zmienia się w przeddzień 10 urodzin Edreda, okazuje się bowiem, że odziedziczył tytuł lorda i mogą mieszkać w niezniszczonym skrzydle zamku. To nie wszystko, dzięki zaklęciu i pomocy białego kreta, który jest godłem rodu mogą przemieszczać się w czasie.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Goldie | 2017-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Klasyczna powieść przygodowa. I wcale nie jest to tylko literatura dziecięca, gdyż napisana jest w sposób bardzo ciekawy i nie-infantylny, więc przyjemnie się czyta taką książkę będąc również dorosłym. Bo kto nie marzył o znalezieniu skarbu, jak dwoje głównych bohaterów? Oprócz ciekawych postaci (również historycznych, ale historia jest tu pokazana "lekkim piórem") są też ciekawe przygody i interesująca fabuła. A skarb na końcu też oczywiście udało się znaleźć, choć nie dokładnie taki, jak planowano ;).

747Milka | 2012-07-11
Przeczytana: 2011 rok

Wszelkie opisy miejsc są niesamowite, aż miło się czyta. Polecam!

Weronika | 2015-05-04
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa